SMAJ78A-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ78A-13-F
Description:
TVS DIODE 78V 126V SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V