PESD5V2S2UT-QR
Part Number:
PESD5V2S2UT-QR
Description:
PESD5V2S2UT-Q/SOT23/TO-236AB
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
152pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
260W
Supplier Device Package :
TO-236AB
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.2V (Max)