D3V3XS4B10LP-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
D3V3XS4B10LP-7
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 11.2VC 10DFN
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
USB 3.0, USB 3.1
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
0.23pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
10-UFDFN
Power - Peak Pulse :
20W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
U-DFN2510-10
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)