PESD15VS1UB-QX
Part Number:
PESD15VS1UB-QX
Description:
PESD15VS1UB-Q/SOD523/SC-79
Applications :
Automotive, CAN, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
32pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
160W
Supplier Device Package :
SOD-523
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
17.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)