PESD18VF1BLZ
Part Number:
PESD18VF1BLZ
Description:
PESD18VF1BL/SOD882/SOD2
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
0.35pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V (Max)