PESD12VL1BA-QF
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
PESD12VL1BA-QF
Category:
TVS Diodes
Description:
PESD12VL1BA-Q/SOD323/SOD2
Manufacturer :
Nexperia
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive, CAN, Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
19pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)