PTVS22VZ1USKYL
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
PTVS22VZ1USKYL
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 22VWM 39.5VC
Manufacturer :
Nexperia
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
247pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.3A
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
39.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V (Max)