PESD24VL1BAF
Part Number:
PESD24VL1BAF
Description:
TVS DIODE 24VWM 70VC SOD323
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
11pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
200W
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
SOD-323
Voltage - Breakdown (Min) :
25.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
70V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)