PESD3V3S1UL-QYL
Part Number:
PESD3V3S1UL-QYL
Description:
PESD3V3S1UL-Q/SOD882/DFN1006-2
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
207pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Power - Peak Pulse :
150W
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Voltage - Breakdown (Min) :
5.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)