PESD3V3L1BAZ
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
PESD3V3L1BAZ
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 26VC SOD323
Manufacturer :
Nexperia
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
101pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
5.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)