PESD12VS1ULD-QYL
Part Number:
PESD12VS1ULD-QYL
Description:
PESD12VS1ULD-Q/SOD882D/XSON2
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
38pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
2-XDFN
Power - Peak Pulse :
150W
Supplier Device Package :
DFN1006D-2
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
14.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)