PESD5V5S1BSFYL
Part Number:
PESD5V5S1BSFYL
Description:
PESD5V5S1BSF/SOD962/SOD962
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A (8/20µs)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package :
DSN0603-2
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
7.7V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.5V (Max)