PESD3V3HS2-SFYL
Part Number:
PESD3V3HS2-SFYL
Description:
PESD3V3HS2-SF/SOD962-2/SOD962-
Applications :
Telecom
Capacitance @ Frequency :
0.8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A (8/20µs)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package :
DSN0603-2
Voltage - Breakdown (Min) :
6.6V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)