PESD6V3S1ULYL
Part Number:
PESD6V3S1ULYL
Description:
PESD6V3S1UL/SOD882/DFN1006-2
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
82pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.4A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
7.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13.4V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.3V (Max)