PTVS4V5D1BL-QYL
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
PTVS4V5D1BL-QYL
Category:
TVS Diodes
Description:
PTVS4V5D1BL-Q/SOD882/SOD2
Manufacturer :
Nexperia
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
65pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
34A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
4.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
4.5V (Max)