BZW06-256B
Part Number:
BZW06-256B
Description:
TVS DIODE 256VWM 414VC DO15
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.6A
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
285V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
414V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
256V