BZW04-299B
Part Number:
BZW04-299B
Description:
TVS DIODE 299VWM 482VC DO15
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
900mA
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
482V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
299V