BZW04-188B
Part Number:
BZW04-188B
Description:
TVS DIODE 188VWM 301VC DO15
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
301V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
188V