BZW06-273B
Part Number:
BZW06-273B
Description:
TVS DIODE 273VWM 438VC DO15
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.6A
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
304V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
438V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
273V