BZW04-342B
Part Number:
BZW04-342B
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO15
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
900mA
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V