1.5SMCJ12CA
Part Number:
1.5SMCJ12CA
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
75.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V