1.5SMCJ22CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Part Number:
1.5SMCJ22CA
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
42.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V