1.5SMCJ30CA
Part Number:
1.5SMCJ30CA
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
31A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V