1.5SMCJ18CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Part Number:
1.5SMCJ18CA
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
51.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V