1.5SMCJ9.0CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Part Number:
1.5SMCJ9.0CA
Description:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC/DO214
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
97.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9V