1.5SMCJ10CA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Part Number:
1.5SMCJ10CA
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC/DO-214
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
88.2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V