1.5SMCJ17CA
Part Number:
1.5SMCJ17CA
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
54.3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V