1.5SMCJ130C
Part Number:
1.5SMCJ130C
Description:
TVS DIODE 130VWM 231VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
231V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V