TESDH3V3B03P1Q0 M3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor
Part Number:
TESDH3V3B03P1Q0 M3G
Category:
TVS Diodes
Description:
DFN0603-2L, 3.3V, 40W, 0.2PF, ES
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Category :
TVS Diodes
Applications :
USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
0.2pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
40W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN0603-2L
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
6.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)