SMCJ14AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMCJ14AQ-13-F
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
In Stock:
331
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V