SMAJ100A-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMAJ100A-TR
Description:
TVS DIODE 100VWM 212VC SMA
In Stock:
842
Manufacturer :
STMicroelectronics
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMA (DO-214AC)
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
212V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V