SMA6F30AY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMA6F30AY
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMAFLAT
In Stock:
802
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMAflat
Voltage - Breakdown (Min) :
33.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V