SMF36A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMF36A-TP
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123FL
In Stock:
219
Manufacturer :
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V