SMF10A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMF10A-TP
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123FL
In Stock:
900
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V