1.5KE7V5CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
1.5KE7V5CA
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 14.5VC DO201
In Stock:
735
Manufacturer :
STMicroelectronics
Capacitance @ Frequency :
4250pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
690A (8/20µs)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.4V