SMAJ30A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMAJ30A-TP
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
In Stock:
175
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V