1.5SMCJ58A-AU_R1_000A1
Manufacturer:
PANJIT
Part Number:
1.5SMCJ58A-AU_R1_000A1
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
In Stock:
800
Manufacturer :
PANJIT
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V