SMC50J30A
Part Number:
SMC50J30A
Description:
5000 W, 30 V TVS IN SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
103A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V (Max)