SMC50J58A
Part Number:
SMC50J58A
Description:
5000 W, 58 V TVS IN SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V (Max)