1.5KE220CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
1.5KE220CA
Description:
TVS DIODE 188VWM 388VC DO201
Manufacturer :
STMicroelectronics
Capacitance @ Frequency :
312.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
26A (8/20µs)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
388V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
188V