D22V0S1U3LP20-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
D22V0S1U3LP20-7
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.6VC 3DFN
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
3-UDFN Exposed Pad
Power - Peak Pulse :
4000W (4kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
U-DFN2020-3 (Type C)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V (Max)