SMDJ78CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
SMDJ78CA/TR13
Category:
TVS Diodes
Description:
SMDJ, DO-214AB, 78V, 126V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V