SMCJ64A-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
SMCJ64A-AT/TR13
Description:
SMCJ, DO-214AB, 64V, 103V, AUTO,
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V