SMCJ15A-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
SMCJ15A-AT/TR13
Description:
SMCJ, DO-214AB, 15V, 24.4V, AUTO
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
61.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V