1.5KE400A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
1.5KE400A/TR13
Description:
1.5KE DO-201, UNIDIRECTIONAL 400
Manufacturer :
YAGEO
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V