SMBJ24CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
SMBJ24CA/TR13
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V