SMBJ28CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
SMBJ28CA/TR13
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V