SMBJ10CA-E3/5B
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMBJ10CA-E3/5B
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V