SMF18A-HM3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMF18A-HM3-08
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMF
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
320pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V