SMF15A-HM3-08
Part Number:
SMF15A-HM3-08
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMF
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
367pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V